بعضی اوقات انتخاب کردن اسم برای شرکت دشوار و خسته کننده می شود. تصمیم گیری برای انتخاب اسم پیامدهای حائز اهمیتی از نظر برندینگ در سال های بعدی خواهد داشت. به هر صورت اسم شرکت شما کل عملکرد تشکیلات شما را در یک یا دو کلمه بیان میکند.

اسم شرکت عمرانی

تعداد زیادی  از تاجران تلاش بسیاری  می کنند تا یک اسم به یاد ماندنی برای فهالیت تجاری خود پیدا کنند.در اینجا سوالی که پیش میآید این است که اسم شرکت عمرانی خود را به چه صورت انتخاب کنیم؟

در نظر گرفتن اسم های فانتزی برای شرکت ، یکی از فاکتورهای مهم برای ساخت برند وتوسعه تجارت ماست و دراین مقاله سعی شده است تا خیلی کوتاه و مفید اطلاعاتی رادر اختیار شما قرار دهیم.

شرایط انتخاب نام شرکت

 1. ریشه فارسی داشته باشد.
 2. کلمات انگلیسی استفاده نشود
 3. با ارزش های انقلاب اسلامی ایران دارای مغایرت نباشد.
 4. قبلا تکرار نشده باشد .برای جستجوبه سایتwww.ilenc.irمراجعه و نام پیشنهادی را استعلام بگیرید توجه داشته باشید که دو کلمه از نامی که  پیشنهاد میکنید با اسامی که سابقه آنها موجود می باشد باید تفاوت داشته باشد.
 5. اسم خاص  داشته باشد.
 6. اعداد بصورت حروف نوشته شوند،و به بصورت ریاضی قید نشود.
 7. از عنوان هایی مثل ایثارگران و شاهد و مشابه این ها که  تحت انحصار نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران است، تنمی توان استفاده کرد.
 8. از لقبهای شاعران، دانشمندان و کاشفان در این زمانه استفاده نشود .
 9. از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف.  استفاده نگردد.
 10. از حرف اول برخی کلمات مانند: پی وی سی و ….استفاده نگردد.

اسامی زیر نباید جزء اسامی اضافه شده به عناوین شرکت باشد:

   ایران-کشور- ملت- ملی- انتظام- نظام - پتروشیمی -نفت- دادگستر- بنیاد –مرکز- سازمان – بسیج- بهزیست – بانک -آژانس- جهاد -  آسانسور -  ایثار-ایثارگران –شهید- شاهد - آزاده- جانبازان-  فامیلی – تکنو-فیلتر  - نیک –میکروبرد- باور- تست - استار – مدرن-تک -  پیک – کارواش-امنیت-  فانتزی - شهروند – میهن-اقتصاد -ایمان-جوانان -  دکوراسیون -سپاه- هدف -دیتا- تکنیک -  تک نو-اورست- تکنولوژی -ونوس- مونتاژ- دفتر-بیو- ایتال - کنترل – مترلژی-متریک.

شرایط انتخاب اسم شرکت عمرانی

ویژگیهای عمومی اسامی شرکت های فنی مهندسی

اولین مواجهه‌ی مشتریان اسم شرکت فنی مهندسی که ثبت شده است می باشد و به همین جهت هم درانتخاب اسم شرکت باید با برنامه ریزی بسیار دقیق پیش رفت.

بهتر است که اسم شرکت فنی مهندسی تا اندازه ای حیطه ی فعالیت شرکت را مشخص کند. اگر چه بعضی از  کلمه ها هرچند نقل کننده ی یک شرکت صنعتی می باشند اما نوع فعالیت شرکت فنی مهندسی را تفکیک نمی کنند. برای نمونه اگر چه اسم «شرکت فنی مهندسی شاخص صنعت پارسه» مشخص می کند که این اسم صنعتی است اما نمی‌توان تشخیص داد که این زمینه فعالیت این شرکت مهندسی برق است یا مهندسی عمران یا مهندسی اطلاعات و ارتباطات؛ اما اگر در همین اسم کمی تغییر ایجاد شود  به مخاطب می توان کمک کرد تا تشخیص نوع شرکت راحت بشود برای مثال به سادگی می‌توان به این رسید که اسم «شرکت فنی مهندسی برخط ارتباط پارسه» مربوط به فناوری اطلاعات می شود و اسم «شرکت فنی مهندسی نیرو توان پارسه» مربوط به مهندسی برق می شود و اسم «شرکت فنی مهندسی پایدار احداث پارسه» فعالیت یک شرکت مهندسی عمرانی است.

در انتخاب اسم شرکت فنی مهندسیاین نکته را باید در نظر گرفت که در ابتدای اسم شرکت فنی مهندسی میتوان عبارات توضیحی بکار گرفت و ممنوع نمی باشد، ولی به جای کلمه (سیلاب) اصلی اسم شناخته نمی شود. برای مثال اسم «دفتر مهندسین مشاور پایدار سازه» دو کلمه‌ای به حساب می‌ آید. همینطور اسم «شرکت توسعه خطوط انتقال نیروی پارسه» هم یک کلمه‌ای به حساب می آید؛ به این دلیل که عبارت «شرکت توسعه خطوط انتقال نیرو»  نوع فعالیت شرکت فنی مهندسی را توضیح داده است و جزء کلمات اصلی اسم شرکت به حساب نمی آید.

همینطور بکار بردن کلماتی مثل «سیویل» «تکنیک» «کنترل» «دیتا» و مانند اینها در اسم شرکت فنی مهندسی ممنوع می باشد و  از جایگزین های فارسی آنها در اسم شرکت فنی مهندسی باید استفاده شود.

در کل بهتر است جهت به کار گرفتن اسم شرکت فنی مهندسی یک کلمه شناخته شده را در نظر بگیرید واسم شرکت فنی مهندسی را با اضافه کردن دو کلمه‌ی دیگر ثبت کنید ولی به وقت تبلیغات شرکت فنی مهندسی از بکار گیری عبارت شناخته شده استفاده کنیم . برای مثال در نمونه هایی که شرح داده شد میتوان شرکت را به نام «شرکت فنی مهندسی پارسه» معرفی کرد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

مشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 3 آیین نامه اجرایی 10

  بررسی بنگاههای اقتصادی و شرکت ها در جهت نیاز به واردات و اختصاص ارز

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین موسسه ثبت شرکت آراکس برای دسترسی آسان به کارشناسان ثبتی خود

آخرین نظرات کاربران

 • سعیده خرسند

  باسلام بسیار سپاسگزارم از ثبت شریع شرکت من بدون کمترین خطا 

 • سامان توسلی

  ببدون شک یکی از بهترین موسسات ثبتی، مجموعه ثبت شرکت آراکس است

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج
 • ثبت تغییرات شرکت در کرج​
 • ثبت علامت در کرج
 • ثبت موسسه در کرج
 • ثبت طرح صنعتی در کرج
 • تشکیل پرونده مالیاتی کرج
 • ثبت اختراع در کرج
 • اخذ کد اقتصادی در کرج
 • اخذ جواز تاسیس در کرج
 • گواهی ارزش افزوده در کرج
 • پروانه بهره برداری در کرج