کلیه شرکت ها و اشخاص حقوقی وظیفه دارند بعد از راه اندازی شرکت با رجوع نمودن به اداره امور مالیاتی ، پرونده دارایی را تشکیل دهند و مالیات دو در هزار سرمایه شرکت را بپردازند. براساس و مطابق قوانین و مقررات مربوطه، شرکت تا 2 ماه بعد از تاسیس و راه اندازی شرکت وظیفه دارد به منظور تشکیل پرونده دارایی و پرداخت نمودن مالیات سرمایه  اقدام کنند.

تشکیل پرونده مالیاتی

تشکیل پرونده مالیاتی بنا به دلایل ذیل الزامی است:

1.شرکتی که دربردارنده ی پرونده مالیاتی نمی باشد قادر نمی باشد کد اقتصادی  اخذ  کند.( بدون دربرداشتن  کد اقتصادی نمی توان با شرکت ها قرارداد منعقد نمود  و فعالیت اقتصادی را آغاز کرد. )

2. تشکیل پرونده مالیاتی به منظور مشخص نمودن  مقدار  مالیات پرداختی ضروری و الزامی  است.شرکتی که  دربردارنده ی پرونده مالیاتی نباشد در پایان سال مالی این قابلیت را ندارد تا اظهارنامه مالیاتی فعالیت شرکت را به موسسه مالیات و دارایی ارائه نماید.

3.با توجه به مقررات و  قوانین موسسه مالیات و دارایی،در صورتی که پرونده مالیاتی شرکت تشکیل نشده باشد شرکت به جرمی مرتکب گردیده است.

موسسان شرکت ها بایستی به این توجه داشته باشند، که  تشکیل پرونده دارایی حتی در هنگامی که شرکت فعالیتی را انجام نمی دهد ضروری و الزامی می باشد و به منظور اعلام نمودن بروزهیچ گونه فعالیت و پرداخت ننمودن  مالیات به آن نیازمند می باشد.اگر این چنین نباشد شامل  جریمه مالیاتی می شوید و بایستی جریمه را پرداخت کنید.

به منظور معین نمودن  حوزه مالیاتی و تشکیل پرونده دارایی ، بایستی  با به همراه  داشتن مدارک مورد نیاز به نزدیک ترین موسسه  امور مالیاتی که به شرکت ها مرتبط می باشد رجوع نمایید.

در ذیل به مدارکی که برای تشکیل پرونده مالیاتی مورد نیاز می باشد اشاره می کنیم. لازم به ذکر است، که شما متقاضیان محترم  قادر می باشید به منظور  انجام  تمامی امور مالیاتی و مشخص نمودن  حوزه مالیاتی خود با ما در ثبت شرکت آراکس ثبت در ارتباط باشید.

موسسه حقوقی آراکس ثبت ، یکی از اداره های دارای اعتبار می باشد که تمامی  امور حقوقی و ثبتی و مالی را به شکل کاملا  تخصصی و  در کوتاه ترین زمان ممکن به وسیله ی متخصصان و کارشناسان کاردان و خبره به انجام می رساند.

مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده مالیاتی

 1. اصل و رونوشت تمامی مدارک شرکت ( اساسنامه ، اظهارنامه ، شرکت نامه ، تقاضانامه ، روزنامه رسمی ، مهر شرکت )
 2. اصل و رونوشت آخرین تغییرات در روزنامه رسمی ( در صورتی که  تغییراتی وجود داشته باشد.)
 3. اصل و رونوشت  مدارک شناسایی اعضای شرکت.
 4. کامل نمودن  دفترچه مشخصات شناسایی شرکت.
 5. گواهی امضای مالکان  امضای مجاز اشخاص حقوقی در دفتر خانه اسناد رسمی.
 6. فیش واریزی دو در هزار سرمایه نخست شرکت.
 7. فیش آب و برق و تلفن و گاز دفتر شرکت.
 8. وکالت نامه یا معرفی نامه کتبی از سوی شرکت ( در صورتی که  مدیر عامل حضور نداشته باشد.)
 9. اجاره نامه یا سند مالکیت دفتری که به نام شرکت باشد.

نکته:

_چنانچه مقر دفتر شرکت به صورت مجازی و یا غیر واقعی اعلام شده باشد  تسشیل پرونده دارایی امکان پذیر نخواهد بود..حتی در برخی  از حوزه های مالیاتی به منظور  بررسی واقعی و حقیقی  بودن آدرسی که اعلام شده است و در روزنامه رسمی کشور موجود می باشد به منظور سرکشی از آن مبادرت می شود.

_ جهت ایجاد مانع و جلوگیری از مشکلات احتمالی، کد پستی دقیق خود را  از اداره پست استعلام نمایید  زیرا در صورت وجود عدم مطابقت  آدرس قانونی با کد پستی ، به منظور تقاضای  کد اقتصادی با مشکلی روبرو می شوید.

_ کارت ویزیت املاکی که در آن سند اجاره تنظیم شده  است، بایستی  الحاق قرارداد اجاره ای باشد.

_ اجاره نامه حتما می بایست  در دفاتر املاک تنظیم شده باشد  و دربردارنده ی  کد رهگیری اینترنتی و هولوگرام سریال دار باشد یا در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شود.

_ درصورتی که  جایگاه  قانونی شرکت محل سکونت مدیر عامل باشد  و شرکت به صورت خانوادگی تاسیس و راه اندازی  شده باشد هم می بایست اجاره نامه به نام شرکت تنظیم شود.

در آخر لازم به ذکر می باشد ،تشکیل پرونده مالیاتی در کلیه حوزه ها به غیر از  حوزه ی مالیاتی غرب تهران حدود یک هفته زمان صرف می کند.در حوزه مالیاتی غرب تهران به دلیل سرکشی اداره ی دارایی مستغلات از محل شرکت، تشکیل پرونده مالیاتی به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

بعد از آن که پرونده مالیاتی تشکیل شد می توانیم به منظور دریافت شماره اقتصادی مبادرت نمود.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

مشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 3 آیین نامه اجرایی 10

  بررسی بنگاههای اقتصادی و شرکت ها در جهت نیاز به واردات و اختصاص ارز

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین موسسه ثبت شرکت آراکس برای دسترسی آسان به کارشناسان ثبتی خود

آخرین نظرات کاربران

 • سعیده خرسند

  باسلام بسیار سپاسگزارم از ثبت شریع شرکت من بدون کمترین خطا 

 • سامان توسلی

  ببدون شک یکی از بهترین موسسات ثبتی، مجموعه ثبت شرکت آراکس است

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج
 • ثبت تغییرات شرکت در کرج​
 • ثبت علامت در کرج
 • ثبت موسسه در کرج
 • ثبت طرح صنعتی در کرج
 • تشکیل پرونده مالیاتی کرج
 • ثبت اختراع در کرج
 • اخذ کد اقتصادی در کرج
 • اخذ جواز تاسیس در کرج
 • گواهی ارزش افزوده در کرج
 • پروانه بهره برداری در کرج