هزینه ثبت شرکت و برند شامل موضوعات گسترده ای است که در این بخش به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد.

هزینه ثبت شرکت و برند

هزینه پایه ثبت، حق الثبت شرکت نزد اداره ثبت شرکت ها ، حق ابطال تمبر سرمایه ، حق الوکاله وکیل ثبت شرکت ، هزینه های پستی ، حق الچاپ آگهی  روزنامه رسمی  و هزینه آگهی روزنامه کثیر الانتشار . ضمنا مواردی از قبیل نوع شرکت و تعداد نفرات و موضوع فعالیت بر تعیین  هزینه ثبت شرکت تاثیر گذار می باشند. به عنوان نمونه " شرکت هایی مانند شرکت با مسئولیت محدود یا سهامی خاص که روند ثبت اداری ساده ای ندارند، حق الثبت شان با سایر موسسات فرق می کند و یکسان نیست.

تخصصی ترین امور ثبت شرکت را به شرکت آراکس ثبت بسپارید

ثابت نبودن دستمزد موسسات ثبت حقوقی نیز از جمله عوامل تاثیرگذار بر هزینه ثبت شرکت ها است. البته هزینه های ثبت شرکت در شهرهای بزرگ یا مرکز استان در مقایسه با شهرهای کوچک بالاتر است. چنانچه در بالا اشاره شد موضوع فعالیت نیز در تعیین هزینه ثبت نقش دارد. چنانکه با افزایش شرح زمینه فعالیت شرکت که در برگیرنده موضوعات متعددی باشد که نگارش آن از میزان رایج و عادی یعنی بیش از 3 خط روزنامه شود، هزینه ثبت نیز بالا می رود . باید یک مورد مهم را مد نظر داشت و آن این است که اگر فردی با تلاش و کوشش زیاد و با داشتن برنامه بلند مدت تجاری ، شرکتی را ثبت کند ، طولی نمی کشد که علاوه بر این هزینه، سود مضاعفی را بدست می آورد. اگر چندین نفر برای تاسیس شرکت و ثبت برند شریک باشند نیز هزینه ها بر تعداد آنها تقسیم شده و کاهش می یابد.  

هزینه های واریزی ثبت برند

وابسته به حقیقی یا حقوقی بودن درخواست کننده ثبت علامت تجاری، هزینه های مختلفی برای ثبت برند و علامت تجاری واریز می شود. صرف نظر از هزینه هایی که جهت ثبت برند واریز می شود، هر برند یا علامت تجاری باید دو بار در روزنامه رسمی کشور منتشر شود که هزینه آن به مواردی مانند تعداد خط ها، اندازه علامت تجاری، رنگی یا سیاه سفید بودن بستگی دارد که به طور عرف این هزینه از 250 هزار تومان متجاوز می گردد. درخواست کنندگان غیر ایرانی طبق قوانین معاهده پاریس ، درخواست خود را بدون واسطه به سازمان ثبت (اداره ثبت علائم اداره کل مالکیت صنعتی) تحویل می دهند و ملزم به پرداخت مبلغ مقرر در جدول هزینه های ثبت برند برابر با نرخ رسمی ارز می باشند.

هزینه ثبت برند

هزینه ثبت برند در ایران: درخواست کنندگان ثبت برند و علامت تجاری باید آگاه باشند که سرویس های ثبت شرکت های موسسات حقوقی از جمله هزینه ثبت برند ، از بخش ها و گروه های متعددی تشکیل شده است. ثبت برند باید همراستا با نوع کالا یا خدمات عرضه شده توسط شما باشد. هنگامی که افراد زیادی در تجارت و خدمات مشغول فعالیت باشند بهمان نسبت احتمال کاربرد نادرست از اسم بخصوص افزایش می یابد که از نظر کسانی که با آن اسم سر و کار دارند، امری نامطلوب است. در سایر نوشته ها اهمیت این مقوله را توضیح دادیم ولی در مقاله حاضر هزینه ثبت برند را مورد توجه قرار دادیم.

بهتر است با آگاهی و بینش بیشتری از سرویس های موسسات ثبت برند بهره ببرید. هزینه ثبت برند از دو قسمت مهم زیر تشکیل شده است. اولی حق الزحمه موسسه ثبت است که با توافق کارشناس موسسه و درخواست کننده بر سر مبلغ مشخصی تعیین می شود که باید در محدوده رایج و عرف و همراستا با نوع ارائه سرویس باشد. 

 • هزینه های دولتی ثبت علائم تجاری ( برند)
 • هزینه های دولتی ثبت برند

قسمت دوم هزینه ها دررابطه با هزینه دولتی ثبت برند می باشد که هزینه ها و فیش هایی است که به دولت پرداخت می شود. با شروع فعالیت، پرداخت هزینه ها نیز آغاز می شود که اولین مورد، هزینه ثبت اظهارنامه برند می باشد که با موضوعاتی نظیر حقیقی یا حقوقی بودن درخواست کننده، میزان کالاهای مورد تقاضا و طبقه مربوطه متفاوت می باشد. چنانچه اظهارنامه مورد تایید قرار گرفت ، نوبت هزینه چاپ سری اول آگهی می شود.  اگر این هزینه به موقع پرداخت نشود ، همه تلاش ها و مبالغ پرداختی در گذشته هدر رفته و برند پذیرفته نمی شود. آگهی ثبت برند باید برای بار دوم و یک ماه پس از تایید ، در روزنامه رسمی چاپ شود که با واریز هزینه آگهی دوم روزنامه ، مالکیت برند به مدت 10 سال در اختیار و بنام شما خوهد بود.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

مشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 3 آیین نامه اجرایی 10

  بررسی بنگاههای اقتصادی و شرکت ها در جهت نیاز به واردات و اختصاص ارز

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین موسسه ثبت شرکت آراکس برای دسترسی آسان به کارشناسان ثبتی خود

آخرین نظرات کاربران

 • سعیده خرسند

  باسلام بسیار سپاسگزارم از ثبت شریع شرکت من بدون کمترین خطا 

 • سامان توسلی

  ببدون شک یکی از بهترین موسسات ثبتی، مجموعه ثبت شرکت آراکس است

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج
 • ثبت تغییرات شرکت در کرج​
 • ثبت علامت در کرج
 • ثبت موسسه در کرج
 • ثبت طرح صنعتی در کرج
 • تشکیل پرونده مالیاتی کرج
 • ثبت اختراع در کرج
 • اخذ کد اقتصادی در کرج
 • اخذ جواز تاسیس در کرج
 • گواهی ارزش افزوده در کرج
 • پروانه بهره برداری در کرج