زمانی که اقدام به ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها می نمایید باید بدانید در جهت ثبت شرکت باید مبالغی را پرداخت نمایید تا به ثبت قانونی برسد . در این مقاله برخی از مواردی که در ثبت شرکت نیاز می باشد مطالبی را بیان کرده ایم با ما همراه باشید :

باید این نکته توجه نمایید که در صورتی که بخواهید هزینه های ثبت شرکت خود را پایین بیاورید آن کار از کیفیت خوبی برخوردار نمی باشد . البته هزینه های ثبت شرکت هزینه های زیادی نمی باشد ولی در چند نوبت باید هزینه هایی را پرداخت نمایید که به ترتیب در ذیل برای شما عنوان می شود :

آراکس ثبت مجری تخصصی در زمنیه ثبت شرکت می باشد

هزینه ثبت شرکت به ترتیب مراحل ثبتی

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها انجام می شود . ثبت شرکت به صورت اینترنتی انجام می شود که در سامانه اداره ثبت شرکتها درگاه بانکی جهت پرداخت هزینه اولیه قرار داده شده است .

هزینه تعیین نام شرکت

ابتدا برای شرکت باید یک نام انتخاب شود که این نام باید مورد تایید کارشناسان اداره ثبت شرکتها قرار گیرد 5 نام به ترتیب اولویت انتخاب نمایید .در قانون تجارت در جهت تعیین نام شرکت شرایطی را تصویب کرده است که باید نام شرکت دارای ریشه فارسی باشد و از اسامی بیگانه خودداری نمایید .و الزامی است نامی که انتخاب می شود سابقه ثبت نداشته باشد . به منظور تعیین نام و بررسی کاشناس اداره ثبت باید وجه حق النام پرداخت گردد و فیش واریزی به اداره ثبت شرکتها ارائه گردد.

هزینه پستی ثبت شرکت

بعد از اینکه نام شرکت مشخص گردید باید مدارک را تکمیل نموده و از طریق اداره پست ، مدارک را به اداره ثبت شرکتها جهت بررسی کارشناسان ارسال نمایید . البته هزینه های پستی مختلف می باشد که بستگی به میزان وزن بسته و تعداد اوراق برگه می باشد .

هزینه حق الثبت

منظور از حق الثبت همان ابطال فیش سرمایه است که برای سرمایه های مختلف متغیر می باشد .
لازم به ذکر است که این هزینه طبق تعرفه ی اداره ثبت شرکتها محاسبه می گردد.

هزینه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی

ثبت شرکت بعد از اتمام روند اینترنتی در دو نوبت آگهی روزنامه می شود ، اولین نوبت روزنامه محلی است که پرداخت هزینه آن در اداره ثبت شرکتها انجام می شود . دومین نوبت آگهی روزنامه رسمی کل کشور می باشد که پرداخت هزینه آن به صورت اینترنتی انجام می شود.

طریقه ی محاسبه ی حق الدرج در اداره ثبت شرکتها بستگی به نوع شرکت و تعداد خطوط موجود در آگهی تاسیس شرکت دارد و هرچقدر موضوع شرکت و تعداد اعضاء بیشتر باشد هزینه حق الدرج در روزنامه رسمی و روزنامه محلی افزایش می یابد .

-هزینه پاکت ، پوشه و دیگر متعلقات پرونده نیز به هزینه ها اضافه می گردد.

هزینه روزنامه رسمی کل کشور

پس از ثبت شرکت و پرداخت مرحله اول روزنامه یا همان حق الدرج آگهی در روزنامه محلی می بایست نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت در سامانه روزنامه رسمی نیز اقدام نمود.
نحوه محاسبه هزینه روزنامه رسمی نیز بستگی به نوع شرکت و موضوع فعالیت و تعداد اعضاء شرکت دارد و به صورت آنلاین و علی الحساب محاسبه می گردد که می توان در همان سامانه نسبت به پرداخت اینترنتی آن اقدام نمود.

هزینه پلمپ دفاتر تجاری

بعد از اینکه روند ثبت شرکت به پایان رسید ، به مدت 30 روز فرصت می باشد که هزینه های پلمپ دفاتر تجاری و اخذ آنها را انجام دهید .

باید این نکته توجه نمایید که هزینه های دفاتر کل و روزنامه و دفتر دارایی باتوجه به اینکه 50 یا 100 برگ باشد در واحد های ثبتی مختلف می باشد .
در توضیح پلمپ دفاتر تجاری باید گفت که این دفاتر شامل دفتر کل و روزنامه می باشند که توسط اداره ثبت شرکتها پلمپ می گردند و در زمانی که مالیات بر درآمد سالانه محاسبه می گردد این دفاتر ملاک ارزیابی و محاسبه مالیات شما هستند.

هزینه تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

در جهت تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی باید ابتدا 2 در 1000 سرمایه به عنوان حق ابطال تمبر سرمایه پرداخت شود و سپس فیش های که مورد نیاز تشکیل پرونده دارایی و اخذ کد اقتصادی می باشد واریز نمایید .

همانطور که از ابتدا نیز اشاره شد هزینه های مربوط به ثبت یک شرکت متفاوت هستند که در این مطلب سعی نمودیم مواردی را که باعث تفاوت هزینه در ثبت شرکتها می گردند را بیان نماییم.

سرعت و دقت بالا

مشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 3 آیین نامه اجرایی 10

  بررسی بنگاههای اقتصادی و شرکت ها در جهت نیاز به واردات و اختصاص ارز

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین موسسه ثبت شرکت آراکس برای دسترسی آسان به کارشناسان ثبتی خود

آخرین نظرات کاربران

 • سعیده خرسند

  باسلام بسیار سپاسگزارم از ثبت شریع شرکت من بدون کمترین خطا 

 • سامان توسلی

  ببدون شک یکی از بهترین موسسات ثبتی، مجموعه ثبت شرکت آراکس است

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج
 • ثبت تغییرات شرکت در کرج​
 • ثبت علامت در کرج
 • ثبت موسسه در کرج
 • ثبت طرح صنعتی در کرج
 • تشکیل پرونده مالیاتی کرج
 • ثبت اختراع در کرج
 • اخذ کد اقتصادی در کرج
 • اخذ جواز تاسیس در کرج
 • گواهی ارزش افزوده در کرج
 • پروانه بهره برداری در کرج