هرکسی می‌تواند روزی تصمیم بگیرد که شرکت خودش را راه‌ اندازی کند. تنها کاری که لازم است انجام دهد ارائه محصول یا خدماتی است که به اصطلاح برای وی سودآوری داشته باشد. اگرچه می توان بدون ثبت شرکت هم در دنیای تجارت به فعالیت ادامه داد اما بنابر دلایل متعدد ثبت شرکت انتخاب هوشمندانه ای است.

مزایای ثبت شرکت

زمانی که کسب و کار خودتان را راه‌اندازی می کنید، ممکن است در ابتدا ثبت شرکت چندان مهم به نظر نرسد اما اگر می خواهید از مزایای پرداخت مالیات،حفظ سرمایه و توسعه فعالیت هایتان برخوردار شوید به موضوع ثبت شرکت جدی تر نگاه کنید. از نگاه حرفه ای، ثبت شرکت یعنی رسمی سازی فعالیت تجاری تان. از سایر دلایل ثبت شرکت می توان به محافظت از برند، مدیریت هزینه ها و کسب اعتبار اشاره کرد.

با ثبت شرکت می توانید از نام شرکت تان محافظت کنید. هیچ فرد دیگری نمی‌تواند شرکتی با نام شرکت شما ثبت کند. تصور کنید شرکت دیگری با نام شما فعالیت داشته باشد و شما هم شرکت خود را ثبت نکرده باشید در این صورت مشتریان به کدام یک اعتماد می کنند؟ از سوی دیگر با ثبت شرکت در برخی موارد شما از مصونیت قانونی برخوردار می شوید و مسئولیت فردی متوجه شما نخواهد بود. به علاوه با ثبت شرکت راحت تر می توانید از بیمه های تجاری برخوردار شوید یا سرمایه گذاران را جذب کنید زیرا انها می دانند شما به شخصه مسئول بقای شرکت نیستید.

یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت این است که حتی اگر شما بیمار شوید یا فوت کنید باز هم شرکت به فعالیت خود ادامه خواهد داد. یک شرکت ثبت شده در اصل یک نهاد با ماهیت خاص خود است بنابراین فرد دیگری می‌تواند آنرا در اختیار بگیرد و اداره کند یا بفروشد.

در جهت مطالعه بیشتر در مورد مراحل ثبت شرکت می توانید به مقاله آن مراجعه کرده و اطلاعات خود را تکمیل نمایید .

از دیگر مزایا و دلایل ثبت شرکت

از دیگر مزایا و دلایل ثبت شرکت می توان به موارد زیر اشاره کرد :

🔷 افتتاح حساب بانکی تجاری

به منظور افتتاح چنین حسابی باید مدرکی دال بر ثبت شرکت ارائه دهید. چنین حسابی برای شرکت سرمایه ارزشمندی محسوب می شود زیرا می توانید فعالیت های شرکت را از فعالیت های فردی خودتان تفکیک کنید. به علاوه وقتی به مشتریان حساب تجاری تان را می دهید آن ها نگاه حرفه ای تری به شما خواهند داشت.

🔷 برخورداری از وام و منابع مالی

وقتی به منظور بهره مندی از وام مبادرت می کنید بایستی  ثابت کنید که یک شرکت ثبت شده هستید. بانک و سرمایه گذاران با مشاهده اسناد یک شرکت ثبت شده به شما بیشتر اعتماد خواهند کرد. وقتی شرکتی ثبت شده باشد مشتریان ساده تر می پذیرند تا در آن سرمایه گذاری نمایند. با ثبت شرکت بهتر می توانید به منابع مالی و سرمایه دسترسی داشته باشید و این موضوع راه توسعه و پیشرفت را برای شما هموار می کند و از طریق منابع مالی مختلف می توانید بدهی مالی را تامین کنید.

🔷 کسب اعتماد

خریداران و مشتریان و به خصوص افرادی که برای اولین بار با آن ها وارد یک معامله تجاری می شوید، نیاز به اعتماد سازی برای قانونی بودن فعالیت های شما دارند. اگر شرکت شما ثبت نشده باشد در این صورت فعالیت های تجاری تان از سوی این نوع مشتریان مورد شک و شبهه خواهد بود. در هنگامی که راندمان شرکت و هویت آن شفاف باشد به راحتی مورد اعتماد واقع می شوید.

🔷 معاملات سودمند

با ثبت شرکت می توانید از تخفیف های خوبی در معامله با فروشندگان برخوردار شوید که برای شرکت های ثبت نشده میسر نیست. معمولا فروشندگان برای شرکت هایی که می توانند مدارک رسمی دال بر فعالیت تجاری ارائه دهند نرخ های مناسب تری در نظر می گیرند. حتی وقتی بخواهید با دولت وارد معامله شوید ثبتی بودن شرکت یکی از موارد الزامی و ضروری می باشد.

🔷 سفر تجاری به سایر کشورها

یکی دیگر از مزایای عالی ثبت شرکت این است که می توانید برای انجام سفرهای تجاری به سایر کشورها به راحتی ویزای آن ها را تهیه کنید. همیشه دولت ها از سرمایه گذاران خارجی که علاقه مند به فعالیت تجاری در کشورشان هستند استقبال می کنند چون ارزش افزوده اقتصادی برای آن ها در بر خواهد داشت.

در انتها خاطر نشان می شویم افرادی که قصد بهره مندی از مزایای ثبت شرکت مانند استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده توسط دولت و حمایت های مالیاتی که ارائه شده است و هم چنین شرکت در مناقصات و مزایدات مختلف را دارند می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز به کارشناسان ثبت شرکت آراکس ثبت  از خدمات آن بهره مند شده و در کمترین زمان به مقصود خود برسند.

در صورت مواجه شدن با هر سوالی  یا مسئله ای در خصوص ثبت شرکت می توانید با مشاوران و کارشناسان خبره موسسه  آراکس ثبت تماس حاصل نمایید ما شما را در این امر یاری خواهیم نمود.

سرعت و دقت بالا

مشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 3 آیین نامه اجرایی 10

  بررسی بنگاههای اقتصادی و شرکت ها در جهت نیاز به واردات و اختصاص ارز

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین موسسه ثبت شرکت آراکس برای دسترسی آسان به کارشناسان ثبتی خود

آخرین نظرات کاربران

 • سعیده خرسند

  باسلام بسیار سپاسگزارم از ثبت شریع شرکت من بدون کمترین خطا 

 • سامان توسلی

  ببدون شک یکی از بهترین موسسات ثبتی، مجموعه ثبت شرکت آراکس است

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج
 • ثبت تغییرات شرکت در کرج​
 • ثبت علامت در کرج
 • ثبت موسسه در کرج
 • ثبت طرح صنعتی در کرج
 • تشکیل پرونده مالیاتی کرج
 • ثبت اختراع در کرج
 • اخذ کد اقتصادی در کرج
 • اخذ جواز تاسیس در کرج
 • گواهی ارزش افزوده در کرج
 • پروانه بهره برداری در کرج